Home  /  Kurslarımız   /  Kadıköy Kpss Kursu

Kadıköy Kpss Kursu

Kadıköy kpss kursu denilince akla beyaz kalem öğrenme atölyesi gelmektedir. Bunun nedeni ise tecrübemiz, uzman eğitim kadromuz ve kursumuza gelip başarılı olan yüzlerce arkadaşımızdır.

AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI BİZE ÇEKİNMEDEN İLETEBİLİRSİNİZ.

ERKEN KAYIT FIRSATLARINDAN YARARLANMAK İÇİN HEMEN ARAYIN!

(0216) 418 28 08

DERSLERİMİZE ÜCRETSİZ OLARAK GİRİP, DİNLEYİP SONRASINDA KARAR VEREBİLİRİSİNİZ. GEL, GÖR,  DİNLE, KARAR VER.

 

https://www.kadikoybeyazkalem.com olarak kpss kursu, dgs kursu ve ales kursu alanlarında hizmet vermekteyiz. Kadıköy kpss kursu olarak Kpss öğretmenlik, kpss memurluk, kpss önlisans ve lisans gibi tüm branşlarda hizmet vermekteyiz.Aşağıdaki yazımızı okumanızın faydalı olacağını düşünüyoruz.

 

Derslerimize ücretsiz girip, dinleyip, görüp öyle karar verebilirsiniz. Derslerimize ücretsiz girebilmek için bize önceden haber vermeniz yeterlidir. Başarılı olabilmeniz için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Memurluk konusunda aklınıza takılan her soruyu bize ister (0216) 418 28 08 numaralı telefonla, isterseniz de kursumuza gelerek bize çekinmeden sorabilirsiniz.

Kpss Nedir?

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/03/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu kararına istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafın­dan hazırlanıp uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabii tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir.

Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar için Merkezi Eleme Sınavı’nın (KMS) birleşimi niteliğindedir. Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

KPSS-Lisans’a dört ve daha fazla yıllık yüksek öğretim programlarından mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda olan adaylar, KPSS-Ortaöğretim ve ön lisansa ise ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girebilmektedir. Kadıköy kpss kursu olarak uzman eğitim kadromuz ile lisans mezunlarımızı memur yapmak için sabırsızlanıyoruz.

 

2020-KPSS,  lisans  ve ortaöğretim – önlisans gruplarının sınava gireceği yıldır. A Grubu Kadrolar ve Öğretmen Kadroları için yapılacak olan lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur. Öğretmenlik için hazırlanan arkadaşlarımızın bunları bilmesinde fayda olacaktır.

 

 

Kadıköy beyaz kalem öğrenme atölyesi

Başarınız;başarımızdır.